Lenntech Su işleme ve arıtma Lenntech Su işleme ve arıtma

Deniz suyunu tuzdan arındırmada kilit konular


Günümüzde tuzdan arındırma* off-shore ve tipik tropikal alandardaki tatlı su sıkıntısı ile başa çıkmak adına çok uygun bir çözüm haline gelmiştir.

Tuzdan arındırmada ana işlem olarak ters osmoz membran teknolojisi baz alınır, ama sadece bununla ne güvenli içme suyu temin edilebilir ne de verimli bir tesisin garantisi verilebilir.

Ön işlem ters osmoz tesisi öncesi gerekli olan her işlem aşamalarını kapsar. Bu işlemler tesis yaşam süresi için ve kimyasal temizlemesini ve mebran değiştirmesini en aza indirmak adına belirleyicidir. Tesis performası üzerinde doğrudan etkisi vardır.

Mevcut uygulamalar kadar membran tipleri vardır. Bunlar "reddi yüksek", "ultra düşük enerji" veya "boron reddi yüksek" vs. gibi sınıflandırmalar arasında değişir.

Ters osmoz işlemi ürün suyunun gereksinimlerine ve deniz suyunun tuzluluğu ve sıcaklığına göre bir veya iki geçitli tasarlanabilir.  Genel olarak sadece 1 geçitli bir sistem EU içme suyu standartlarını, özellikle boron içerik miktarını (1 mg/L) karşılamak adına yeterlidir. WHO boron kuralları gereğince (0.5mg/L), ikinci bir geçit gerekebilir. (Boron arıtım işlemi)

Enerji geri kazanım cihazı tesisin elektrik kullanımını ve maliyetini belirleyen kilit faktördür. Yerel enerji fiyatlara ve bölgesel yönetmenliklere göre özenle seçilmesi gerekir.

İşlem sonrası ve/veya polishing aşaması ters osmoz membran işlemi sonrası suyu uygulamanız için hazır hale getirmek adına gereklidir.

Brine disposal can be an environmental and economical issue in some areas where the fauna and flora are sensitive to local seawater salinity increase. Brine disposal should be studied and engineered case by case.

The art of desalination is to determine and combine available technologies to optimize water production costs and quality.

To adapt our Desalination Plants to your local needs, we offer containerized mobile units from Intake to Distribution up to a production capacity of 200 m3/h of desalinated water.

All type of water can be produced from a desalination plant:

- WHO or EU drinking water

- Irrigation water

- Process water : boiler feed water, cooling water

- Demi or Ultrapure water

All type of natural seawater source can be treated

- Shallow Surface seawater
- Deep seawater
- Brackish river water
- Beach well seawater

All essential process steps in desalination plants


Also misspelled Desaltation, Desalinization, Desalinisation, Desalisation, Desalization or Desal Plant

Lenntech Hakkında

Lenntech BV
Distributieweg 3
2645 EG Delfgauw

tel: +31 152 610 900
fax: +31 152 616 289
e-mail: info@lenntech.com


Copyright © 1998-2018 Lenntech B.V. All rights reserved